Geriausi pasaulio universitetai

Ketinant rinktis studijas, kankina įvairiausi klausimai. Svarstoma kokią aukštąją mokyklą pasirinkti, kuri studijų programa paklausiausia, kur ruošiami geriausi specialistai ir panašiai. Daugybė klausimų neduoda ramybės, sunku apsispręsti. Kartais sprendimus padeda priimti tėvai, kartais pataria vyresni draugai ar artimieji, tačiau dažniausiai pasikliaujama savo nuojauta. Laimei, nepatikus studijoms, galima rinktis kitas, tačiau per didelis blaškymasis nėra labai geras dalykas. Kad moksleiviai, jų tėvai ir kiti išvengtų galvos skausmo renkantis aukštąsias mokyklas, kasmet QS World University Ratings skelbia sąrašą geriausių universitetų pasaulyje. Sąrašą sudaro 800 universitetų. Pagal šį sąrašą galite įvertinti aukštąsias mokyklas ir pasirinkti tinkamiausią. Sąrašas ilgas, todėl čia pateikiama tik 10 geriausių pasaulio universitetų.

1. Masačūsetso technologijų universitetas (Jungtinės Amerikos Valstijos)
2. Harvardo universitetas (Jungtinės Amerikos Valstijos)
3. Kembridžo universitetas (Anglija)
4. Stenfordo universitetas (Jungtinės Amerikos Valstijos)
5. Kalifornijos technologijų institutas (Jungtinės Amerikos Valstijos)
6. Oksfordo universitetas (Jungtinė Karalystė)
7. Londono universiteto koledžas (Jungtinė Karalystė)
8. Londono imperatoriškasis koledžas (Jungtinė Karalystė)
9. Šveicarijos federalinis technologijos institutas (Šveicarija)
10. Čikagos universitetas (Jungtinės Amerikos Valstijos)

Šiame sąraše Lietuvos nėra, tačiau, net 4 Lietuvos universitetai į šį reitingą visgi pateko. Tarp jų Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Kauno technologijos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas. Nors universitetai aukštų pozicijų neužima, tačiau šis įvertinimas išties svarbus. Lietuva maža šalis, tačiau net 4 aukštosios mokyklos minimos pasauliniu mastu. Vadinasi šiuose universitetuose dirba tikrai kompetentingi, išsilavinę ir savo dėstomą dalyką gerai išmanantys dėstytojai. Baigę šiuos universitetus absolventai pakankamai greitai įsidarbina ir dauguma jų – pagal specialybę. To siekia kiekvienas universitetas. Kuo daugiau absolventų gauna darbą atitinkantį įgytą išsilavinimą ir specialybę – tuo universitetas geriau vertinamas. Taigi, renkantis studijas vertėtų į šiuos universitetus atkreiti dėmesį. Paruošimo lygis šiuose universitetuose aukštas, diplomai labai vertinami ne tik Lietuvoje tačiau ir už jos ribų.

Nereikia apsiriboti vien Lietuvos universitetais, aukščiau pateiktas sąrašas rodo, jog pagal geriausius universitetus pirmauja Jungtinės Amerikos Valstijos ir Jungtinė Karalystė. Dauguma svajoja apie šiuos universitetus, jie garsūs ir žinomi visame pasaulyje. Paruošimo lygis labai aukštas, o studijų programų gausa tikrai didžiulė, pasirinkimo variantų daug. Tai universitetai pirmaujantys visose srityse. Nenuostabu jog Jungtinės Amerikos Valstijos reitingų sąraše pirmauja, vien pagal jų dydį nėra keista, jog universitetai sąrašo viršūnėje. Lyginant su Lietuva, tai didžiulė milžinė, o Lietuva mažytė nykštukė. Aukšti universitetų reitingai, Amerikai tik dar vienas privalumas, leidžiantis vadintis svajonių šalimi. Pilną geriausių pasaulio universitetų sąrašą galima rasti internete, QS World University Ratings puslapyje. Ten galima plačiau susipažinti su universitetais, pateikiama pakankamai išsami ir naudinga informacija. Galvojantys apie studijas, turėtų pasinaudoti šia galimybę ir apžvelgti universitetus, galbūt tai padės apsispręsti arba bent jau suteiks daugiau informacijos apie vieną ar kitą aukštąją mokyklą.

Šiandien visą reikiamą informaciją apie universitetus ir kitas aukštąsias mokyklas nesunkiai galima rasti internete. Tai didžiulis pasiekimas. Studijų pasirinkimas tikrai gana sunki užduotis kelianti nerimą ir daug apmąstymų. Dauguma svarsto ar pasilikti savo šalyje ar studijuoti svetur. Žinoma, šiandieninės susisekimo galimybės leidžia nukeliauti į kitą pasaulio šalį greitai ir be didelio vargo, todėl prireikus grįžti namo, galima bet kada tai padaryti. Na, o jei pradėtos studijos nekelia entuziazmo ir atrodo, jog pasirinkote neteisingai, visada turite kitą galimybę, tik ieškodami ir patirdami nusivylimus atrasite savo kelią.