Užsienio kalbų mokymasis interneto pagalba

Kiek užsienio kalbų mokate? Tai vienas pagrindinių klausimų, užduodamų darbo pokalbio metu. Mokėti daugiau nei vieną kalbą, visuomet buvo didžiulis privalumas. Taip yra ir dabar. Vis labiau populiarėja užsienio kalbų studijos, įvairūs mokymai, mokymosi paketai, programos ir panašiai. Kalbų pradeda mokytis vis jaunesni žmonės, net ir vaikai turi galimybę mokytis kalbų. Yra įvairiausių kompiuterinių programėlių, žaidimų, skirtų kalbų mokymuisi ir daugybė kitokių programų padedančių lavėti, žaisti ir tuo pačiu mokytis kalbų.

Sakoma, jog nevalia juoktis iš žmogaus kalbančio su akcentu, tai reiškia, jog jis moka daugiau nei vieną kalbą. Vis dar populiariausiomis kalbomis išlieka anglų, ispanų, kinų, rusų kalbos. Didėja ir skandinavų kalbų paklausa. Vieniems kalbų išmokti labai paprasta, kitiems tai sudėtingesnė užduotis. Yra įvairiausių mokymosi būdų. Vienas jų – kompiuteris ir internetas. Būtų sunku suskaičiuoti visas programėles ir žaidimus, kurie padeda mokytis užsienio kalbų. Daugelis jų panašūs, panašus ir jų pobūdis. Vienos programos pritaikytos jaunesniems, kitos vyresniems. Taip pat yra skirtingos programėlės suskirstytos pagal kalbos mokėjimo lygmenis, tiems kurie kalbą pradeda mokytis visiškai nuo nulio, siūlomos vienos programos, žaidimai ir užsiėmimai, o kurie jau šiek tiek su kalba susipažinę, gali rinktis iš kitų variantų. Tokiu būdu kiekvienas gali išsirinkti tinkamiausią variantą. Užsiėmimų efektyvumas labai priklauso ir nuo pačio žmogaus, jei žmogus stengiasi, mokosi ir nori kuo greičiau kalbėti, suprasti, tuomet jam sekasi kur kas paprasčiau, jei noro nėra – sekasi prasčiau. Dar viena puiki ir efektyvi kalbų mokymosi priemonė tai filmai. Filmus mėgsta tikriausiai visi. Internete filmų pasirinkimas tikrai didžiulis, galima rinktis iš daugybės žanrų ir kalbų. Žiūrint filmą originalo kalba, kalba greičiau įsisavinama. Jei ir nesuprantami kai kurie žodžiai, juos galima suprasti iš konteksto, vėliau jie kartojasi, todėl juos įsiminti tampa nesudėtinga. Žiūrint filmus lavėja kalbos supratimas, be to plečiamas žodynas, išmokstama įvairių frazių. Yra ir animacinių filmukų, todėl tokiu būdu gali mokytis ir vaikai. Jie imlesni kalboms, todėl gana žaismingu būdu jie greitai mokosi naujų žodžių ir supranta vis daugiau.

Žaidimai internete taip pat vienas iš būdų greičiau išmokti kalbą. Yra specialiai kalbų mokymuisi sukurtų žaidimų. Ir visai nesvarbu, jog iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog žaidimai skirti tik vaikams ar jaunimui, tokie žaidimai pritaikyti įvairaus amžiaus asmenims, tai mokomieji žaidimai, todėl tinka visoms amžiaus grupėms. Dar vienas efektyvus būdas mokytis užsienio kalbos, tai susirašinėti, bendrauti internete su kitų šalių atstovais, kurie galbūt taip pat mokosi kalbų. Yra daugybė tinklapių, siūlančių tokius susirašinėjimų kambarius. Be to bendraujama socialiniuose tinkluose, yra įvairių grupių. Taip pat internete gausu mokomųjų filmukų, tokių filmukų galima rasti įvairioms užsienio kalboms. Pasirinkimas didžiulis, vaizdo pamokos tikrai efektyvios, jomis domisi nemažai žmonių. Daug tokių vaizdo įrašų yra Youtube svetainėje, svarbiausia, jog šios vaizdo pamokos visiškai nekainuoja. Tai dar vienas didžiulis privalumas. Daugelis anksčiau minėtų mokymosi įrankių, tokių kaip žaidimai, programėlės, pokalbių kambariai, taip pat nemokami, todėl už tai jog norite išmokti kalbą, jums nereikės mokėti. Tačiau, svarbu, jog turėtumėte pakankamai noro ir motyvacijos.

Užsienio kalbų mokėjimas labai svarbus, bet kuriame darbe, mokykloje, universitete, kalbos labai reikalingos. Neretai už daugiau nei vienos užsienio kalbos mokėjimą, mokamas didesnis atlyginimas, todėl besiruošiantys papildyti darbo rinką, turėtų į tai atsižvelgti. Kai yra šitiek būdų palengvinančių įprastinį mokymąsi, kalbas išmokti tampa visai paprasta. Kartais tai tampa maloniu laisvalaikio užsiėmimu ar hobiu, kuris vėliau tampa labai naudingu. Tiesiog reikia nepatingėti ir panaršyti internete, pasiūlymų gausa išties didžiulė, galite išbandyti įvairiausius variantus. Pabandę keletą mokymosi būdų, pastebėsite kuris jums labiausiai tinka, ir kurio pagalba mokytis yra lengviausia.

Kompiuteris – puikus pagalbininkas mokslams

Šiandien dažnai girdime, jog žmonės per daug laiko leidžia prie kompiuterių. Naujosioms technologijoms įsiveržus į mūsų gyvenimus, tai tapo normalu. Daugybę užduočių, darbų ir kitos veiklos galima atlikti tiesiog kompiuteriu. Tai priemonė, daugeliui gyvenimo atvejų. Nors jaunimas prie kompiuterio mėgsta leisti laisvalaikį, kompiuteris yra puiki mokymosi priemonė.

Atsiradus kompiuteriams viskas iš esmės pasidarė paprasčiau. Daug informacijos apie reikiamus dalykus galima rasti internete. Laikui bėgant daugėja mokomųjų programų bei tinklapių, siūlančių lengviau išmokti įvairius dalykus. Internete galima rasti daugybę naudingos informacijos kiekvienam mokomajam dalykui. Gausu mokslinių ir kitokių straipsnių, vaizdo medžiagos, bei kitų priemonių palengvinančių darbą ir mokslus. Anksčiau valandų valandas tekdavo praleisti bibliotekose, ieškant informacijos įvairiomis temomis. Šiandien, viskas daug paprasčiau, į paieškos sistemą suvedus reikiamus žodžius, galima rasti daugybę informacijos, kurios reikia. Tai užtrunka žymiai trumpiau. Žinoma, reikia atsirinkti kuri informacija yra naudinga, o kuri ne. Tačiau informacijos srautai išties didžiuliai. Informacijos paieškai nereikia apsiriboti tik Lietuva ar lietuvių kalba, internetas atviras visoms kalboms, todėl reikiamos informacijos galima ieškoti ir užsienio šalių tinklapiuose. Kalbų mokymosi procesas taip pat palengvinamas. Naudojantis kompiuteriu ir internetu, kalbą galima išmokti daug lengviau. Čia gausu žodynų, gramatikos pamokų, literatūros, vaizdo įrašų bei filmų, kuriuos galima žiūrėti ta, kalba, kurią mokomasi. Taip mokymosi procesas labai palengvinamas ir tampa nenuobodus, mokomasi žaismingu, tačiau informatyviu būdu.

Naujų technologijų galimybės beribės. Kompiuterio ir interneto pagalba galima lengviau ruošti įvairius pristatymus, ruoštis kontroliniam darbui, egzaminams ir kitiems dalykams. Be to, tai puiki priemonė palengvinanti ne tik mokinių, studentų, tačiau ir mokytojų bei dėstytojų dalią. Pamokoms dabar galima ruoštis išradingai ir naudoti įvairias mokomąsias priemones, programėles, vaizdo įrašus. Naudojant šiuos įrankius, pamokos tampa įdomesnės, informacija geriau suprantama ir lengviau įsisavinama. Nors daug laiko leidžiant prie kompiuterio silpsta regėjimas, tai visgi puiki priemonė mokslams. Skaitant daug knygų regėjimas taip pat silpsta. Tai neišvengiama. Tačiau, tarp laiko praleidžiamo prie kompiuterio, arba skaitant knygas, reikia daryti keleto minučių pertraukas, per kurias reikia atlikti tam tikrus pratimus akims. Be to, puiku tai, jog dabar yra ir elektroninės knygų versijos, kurias galima skaityti internete, kompiuteryje, planšetėje ar skaityklėje. Knygų pasirinkimas pakankamai platus, todėl neradus reikiamos knygos bibliotekoje, ją galima rasti internete. Tai labai naudinga ieškant mokslinės informacijos, rašant mokslinius straipsnius. Jaunimas naująsias technologijas priima labai gerai, tačiau mokytojai jas vertina įvairiai. Yra įvairių nuomonių, vieni mano, jog naujosios technologijos prailgina laiką sėdint prie kompiuterio, kiti sako, jog viskas per daug supaprastinama, viskas pateikiama kaip ant lėkštutės, mokiniai informaciją randa greitai ir paprastai, todėl nebežino ką reiškia valandų valandas praleisti bibliotekoje ieškant informacijos ir rengiant straipsnius. Be to, yra nuomonių, jog jaunimas prisidengia mokslais, o iš tiesų sėdėdami prie kompiuterių užsiima kita veikla, kuri trukdo mokytis.

Kiekvienu klausimu, nuomonių yra įvairių, be to galima rasti daugybę privalumų ir trūkumų vienu ar kitu klausimu. Iš esmės, kompiuteriai, internetas ir visos naujos technologijos žengia koja kojon su mūsų visuomene ir palengvina daugybę gyvenimo sričių. Mokymasis taip pat tampa lengvesnis ir paprastesnis. Tereikia atsirinkti reikiamą informaciją ir teisingai ja pasinaudoti. Kompiuteriai suteikia beribes galimybes, tačiau reikia mokėti jomis naudotis ir išnaudoti tai, ką jos siūlo. Rezultatai labai individualūs, tačiau darbas ir pastangos visuomet yra įvertinami. Visos mokymosi priemonės yra sveikintinos, svarbiausia jomis naudotis ir neapleisti mokslo.