Kaip padėti vaikams matematikoje?

Daugumai, matematika labai sunkus ir neįkandamas dalykas. Formulės, skaičiavimai, matavimai, visa tai atrodo labai painu ir sudėtinga. Atrodo, jog vieniems yra duota tai suprasti, o kitiems ne. Kitaip tariant, vieni turi įgimtą talentą, o kiti ne. Taip manyti nėra visai teisinga. Iš tiesų mokantis bet kokį dalyką reikia įdėti daug pastangų, vieniems sekasi paprasčiau, tuo tarpu kitiems reikia pasistengti labiau. Paprastai, geriausiai sekasi tiems, kurie daugiausiai dirba, ir tai visai nepriklauso nuo intelekto koeficiento. Bet kuris žmogus gali pasiekti ir išmokti sudėtingiausius dalykus, tačiau viskam reikalingas darbas ir užsispyrimas.

Toks dalykas kaip matematika, pradedamas mokyti jau pradinėse klasėse, paprasčiausiais metodais ir pavyzdžiais, vaikai mokomi elementarių skaičiavimų ir skaičių. Tokie matematiniai pradmenys yra labai svarbūs, tai lyg pamatai, tolesniam mokymuisi ir supratimui. Paprastai, jau nuo pirmųjų pamokų pastebimi vaikai, kuriems sekasi lengviau ir tie, kuriems reikia daugiau laiko. Jei vaikui reikalingi išsamesni paaiškinimai, mokytojas turi į tai atkreipti dėmesį ir stengtis daugiau dėmesio skirti vaikams, kurie nesupranta. Dauguma mokytojų atsižvelgia tik į „sparčiuosius“ mokinius. Jeigu daugumai mokinių yra aišku, tema tęsiama toliau, o tie, kurie turi problemų ir jiems sekasi sunkiau, turi mokytis savarankiškai, kitu atveju liks spraga. Pastebėtas ir dar vienas dalykas, mokiniai, kurie jaučia, jog turi įgimtą talentą, nustoja stengtis. Jie tiesiog plaukia pasroviui, tačiau, kartais nutinka taip, jog pastangų trūkumas pakiša koją ir tie mokiniai, kurie stengiasi ir skiria tam daug laiko ir pastangų, pasirodo geriau už tuos, kurie yra šiek tiek talentingesni. Mokytojai, teigia, jog tiems, kurie stengiasi ir daug dirba, sekasi geriau, nuoseklus darbas atneša gerus rezultatus. Tokie mokiniai rečiau susikerta, nors iš pradžių jiems būna sunku, darbas ir kartojimas pasiteisina su kaupu.

Formuojantis vaikų asmenybei ir mokantis įvairiausių dalykų, svarbų vaidmenį atlieka ir tėvai. Jų požiūris į vaiko mokymąsi, talentą ir kitas savybes yra itin svarbus. Labai svarbu skirti dėmesį ir domėtis vaiko pasiekimais ir nesėkmėmis. Jei vaikui nepasisekė, nesakykite, kad jis niekam tikęs, atminkite, kad net ir didžiausiems mokslininkams ne viskas iš karto sekėsi, jeigu ne darbas ir užsispyrimas, daugelis jų nebūtų nieko pasiekę. Gali būti, jog mokykloje prastai sekėsi ir tėvams, tačiau nereikia tapatinti tėvų ir vaikų, stengiantis viskas įmanoma, net ir toks painus dalykas kaip matematika. Visuomet reikia pagirti vaiką už pastangas, matant, kad vaikas ilgai ruošėsi testui ar mokėsi naują temą ir vėliau gavo gerą pažymį, būtina jį pagirti ir pabrėžti, jog jo pastangos buvo to vertos, tai skatins ir toliau stengtis ir nenuleisti rankų. Vienas neigiamų dalykų, kuriuos daro tėvai, tai lyginti savo vaikus su kitais bendraamžiais. To daryti nevalia. Kiekvienas žmogus yra skirtingas, lyginant vaikus su kitais, gali būti menkinamas vaiko pasitikėjimas savimi ir savo jėgomis, taip pat gali dingti noras stengtis, nepaisant to, dauguma tėvų vis tiek lygina savo vaikus su kitais, ir tai daro neigiamą poveikį jų pasiekimams. Taip pat, tėvai irgi turi padėti savo vaikams, jei tėvai nesupranta vienos ar kitos temos, reikėtų samdyti korepetitorių, kuris galėtų vaikui tinkamai išaiškinti vieną ar kitą temą, reikia stengtis, jog liktų kuo mažiau spragų. Internete, knygose yra daugybė naudingos informacijos ir mokomosios literatūros, kuri labai naudinga ir svarbi vaikui. Tėvai turi padėti atsirinkti tinkamą informaciją ir suteikti galimybes ja pasinaudoti.

Vaikams augant, nereikėtų nustoti jais rūpintis ir prižiūrėti jų mokymąsi, visuomet reikia rasti laiko pokalbiams su vaiku, taip pat ir pagalbai, jei jos reikia. Tėvai yra svarbiausi žmonės vaikų gyvenime, todėl jų pagalba, rūpestis ir pamokymai yra labai vertingi. Atkreipus dėmesį į minėtus dalykus, sėkmė iš karto neaplankys, tačiau palaipsniui ir nuolatos to siekiant, rezultatai tikrai pagerės. Svarbiausia nenuleisti rankų ir nepulti į paniką, darbas ir pastangos visuomet atsiperka su kaupu.