Kompiuteris – puikus pagalbininkas mokslams

Šiandien dažnai girdime, jog žmonės per daug laiko leidžia prie kompiuterių. Naujosioms technologijoms įsiveržus į mūsų gyvenimus, tai tapo normalu. Daugybę užduočių, darbų ir kitos veiklos galima atlikti tiesiog kompiuteriu. Tai priemonė, daugeliui gyvenimo atvejų. Nors jaunimas prie kompiuterio mėgsta leisti laisvalaikį, kompiuteris yra puiki mokymosi priemonė.

Atsiradus kompiuteriams viskas iš esmės pasidarė paprasčiau. Daug informacijos apie reikiamus dalykus galima rasti internete. Laikui bėgant daugėja mokomųjų programų bei tinklapių, siūlančių lengviau išmokti įvairius dalykus. Internete galima rasti daugybę naudingos informacijos kiekvienam mokomajam dalykui. Gausu mokslinių ir kitokių straipsnių, vaizdo medžiagos, bei kitų priemonių palengvinančių darbą ir mokslus. Anksčiau valandų valandas tekdavo praleisti bibliotekose, ieškant informacijos įvairiomis temomis. Šiandien, viskas daug paprasčiau, į paieškos sistemą suvedus reikiamus žodžius, galima rasti daugybę informacijos, kurios reikia. Tai užtrunka žymiai trumpiau. Žinoma, reikia atsirinkti kuri informacija yra naudinga, o kuri ne. Tačiau informacijos srautai išties didžiuliai. Informacijos paieškai nereikia apsiriboti tik Lietuva ar lietuvių kalba, internetas atviras visoms kalboms, todėl reikiamos informacijos galima ieškoti ir užsienio šalių tinklapiuose. Kalbų mokymosi procesas taip pat palengvinamas. Naudojantis kompiuteriu ir internetu, kalbą galima išmokti daug lengviau. Čia gausu žodynų, gramatikos pamokų, literatūros, vaizdo įrašų bei filmų, kuriuos galima žiūrėti ta, kalba, kurią mokomasi. Taip mokymosi procesas labai palengvinamas ir tampa nenuobodus, mokomasi žaismingu, tačiau informatyviu būdu.

Naujų technologijų galimybės beribės. Kompiuterio ir interneto pagalba galima lengviau ruošti įvairius pristatymus, ruoštis kontroliniam darbui, egzaminams ir kitiems dalykams. Be to, tai puiki priemonė palengvinanti ne tik mokinių, studentų, tačiau ir mokytojų bei dėstytojų dalią. Pamokoms dabar galima ruoštis išradingai ir naudoti įvairias mokomąsias priemones, programėles, vaizdo įrašus. Naudojant šiuos įrankius, pamokos tampa įdomesnės, informacija geriau suprantama ir lengviau įsisavinama. Nors daug laiko leidžiant prie kompiuterio silpsta regėjimas, tai visgi puiki priemonė mokslams. Skaitant daug knygų regėjimas taip pat silpsta. Tai neišvengiama. Tačiau, tarp laiko praleidžiamo prie kompiuterio, arba skaitant knygas, reikia daryti keleto minučių pertraukas, per kurias reikia atlikti tam tikrus pratimus akims. Be to, puiku tai, jog dabar yra ir elektroninės knygų versijos, kurias galima skaityti internete, kompiuteryje, planšetėje ar skaityklėje. Knygų pasirinkimas pakankamai platus, todėl neradus reikiamos knygos bibliotekoje, ją galima rasti internete. Tai labai naudinga ieškant mokslinės informacijos, rašant mokslinius straipsnius. Jaunimas naująsias technologijas priima labai gerai, tačiau mokytojai jas vertina įvairiai. Yra įvairių nuomonių, vieni mano, jog naujosios technologijos prailgina laiką sėdint prie kompiuterio, kiti sako, jog viskas per daug supaprastinama, viskas pateikiama kaip ant lėkštutės, mokiniai informaciją randa greitai ir paprastai, todėl nebežino ką reiškia valandų valandas praleisti bibliotekoje ieškant informacijos ir rengiant straipsnius. Be to, yra nuomonių, jog jaunimas prisidengia mokslais, o iš tiesų sėdėdami prie kompiuterių užsiima kita veikla, kuri trukdo mokytis.

Kiekvienu klausimu, nuomonių yra įvairių, be to galima rasti daugybę privalumų ir trūkumų vienu ar kitu klausimu. Iš esmės, kompiuteriai, internetas ir visos naujos technologijos žengia koja kojon su mūsų visuomene ir palengvina daugybę gyvenimo sričių. Mokymasis taip pat tampa lengvesnis ir paprastesnis. Tereikia atsirinkti reikiamą informaciją ir teisingai ja pasinaudoti. Kompiuteriai suteikia beribes galimybes, tačiau reikia mokėti jomis naudotis ir išnaudoti tai, ką jos siūlo. Rezultatai labai individualūs, tačiau darbas ir pastangos visuomet yra įvertinami. Visos mokymosi priemonės yra sveikintinos, svarbiausia jomis naudotis ir neapleisti mokslo.