Kaip padėti vaikams matematikoje?

Daugumai, matematika labai sunkus ir neįkandamas dalykas. Formulės, skaičiavimai, matavimai, visa tai atrodo labai painu ir sudėtinga. Atrodo, jog vieniems yra duota tai suprasti, o kitiems ne. Kitaip tariant, vieni turi įgimtą talentą, o kiti ne. Taip manyti nėra visai teisinga. Iš tiesų mokantis bet kokį dalyką reikia įdėti daug pastangų, vieniems sekasi paprasčiau, tuo tarpu kitiems reikia pasistengti labiau. Paprastai, geriausiai sekasi tiems, kurie daugiausiai dirba, ir tai visai nepriklauso nuo intelekto koeficiento. Bet kuris žmogus gali pasiekti ir išmokti sudėtingiausius dalykus, tačiau viskam reikalingas darbas ir užsispyrimas.

Toks dalykas kaip matematika, pradedamas mokyti jau pradinėse klasėse, paprasčiausiais metodais ir pavyzdžiais, vaikai mokomi elementarių skaičiavimų ir skaičių. Tokie matematiniai pradmenys yra labai svarbūs, tai lyg pamatai, tolesniam mokymuisi ir supratimui. Paprastai, jau nuo pirmųjų pamokų pastebimi vaikai, kuriems sekasi lengviau ir tie, kuriems reikia daugiau laiko. Jei vaikui reikalingi išsamesni paaiškinimai, mokytojas turi į tai atkreipti dėmesį ir stengtis daugiau dėmesio skirti vaikams, kurie nesupranta. Dauguma mokytojų atsižvelgia tik į „sparčiuosius“ mokinius. Jeigu daugumai mokinių yra aišku, tema tęsiama toliau, o tie, kurie turi problemų ir jiems sekasi sunkiau, turi mokytis savarankiškai, kitu atveju liks spraga. Pastebėtas ir dar vienas dalykas, mokiniai, kurie jaučia, jog turi įgimtą talentą, nustoja stengtis. Jie tiesiog plaukia pasroviui, tačiau, kartais nutinka taip, jog pastangų trūkumas pakiša koją ir tie mokiniai, kurie stengiasi ir skiria tam daug laiko ir pastangų, pasirodo geriau už tuos, kurie yra šiek tiek talentingesni. Mokytojai, teigia, jog tiems, kurie stengiasi ir daug dirba, sekasi geriau, nuoseklus darbas atneša gerus rezultatus. Tokie mokiniai rečiau susikerta, nors iš pradžių jiems būna sunku, darbas ir kartojimas pasiteisina su kaupu.

Formuojantis vaikų asmenybei ir mokantis įvairiausių dalykų, svarbų vaidmenį atlieka ir tėvai. Jų požiūris į vaiko mokymąsi, talentą ir kitas savybes yra itin svarbus. Labai svarbu skirti dėmesį ir domėtis vaiko pasiekimais ir nesėkmėmis. Jei vaikui nepasisekė, nesakykite, kad jis niekam tikęs, atminkite, kad net ir didžiausiems mokslininkams ne viskas iš karto sekėsi, jeigu ne darbas ir užsispyrimas, daugelis jų nebūtų nieko pasiekę. Gali būti, jog mokykloje prastai sekėsi ir tėvams, tačiau nereikia tapatinti tėvų ir vaikų, stengiantis viskas įmanoma, net ir toks painus dalykas kaip matematika. Visuomet reikia pagirti vaiką už pastangas, matant, kad vaikas ilgai ruošėsi testui ar mokėsi naują temą ir vėliau gavo gerą pažymį, būtina jį pagirti ir pabrėžti, jog jo pastangos buvo to vertos, tai skatins ir toliau stengtis ir nenuleisti rankų. Vienas neigiamų dalykų, kuriuos daro tėvai, tai lyginti savo vaikus su kitais bendraamžiais. To daryti nevalia. Kiekvienas žmogus yra skirtingas, lyginant vaikus su kitais, gali būti menkinamas vaiko pasitikėjimas savimi ir savo jėgomis, taip pat gali dingti noras stengtis, nepaisant to, dauguma tėvų vis tiek lygina savo vaikus su kitais, ir tai daro neigiamą poveikį jų pasiekimams. Taip pat, tėvai irgi turi padėti savo vaikams, jei tėvai nesupranta vienos ar kitos temos, reikėtų samdyti korepetitorių, kuris galėtų vaikui tinkamai išaiškinti vieną ar kitą temą, reikia stengtis, jog liktų kuo mažiau spragų. Internete, knygose yra daugybė naudingos informacijos ir mokomosios literatūros, kuri labai naudinga ir svarbi vaikui. Tėvai turi padėti atsirinkti tinkamą informaciją ir suteikti galimybes ja pasinaudoti.

Vaikams augant, nereikėtų nustoti jais rūpintis ir prižiūrėti jų mokymąsi, visuomet reikia rasti laiko pokalbiams su vaiku, taip pat ir pagalbai, jei jos reikia. Tėvai yra svarbiausi žmonės vaikų gyvenime, todėl jų pagalba, rūpestis ir pamokymai yra labai vertingi. Atkreipus dėmesį į minėtus dalykus, sėkmė iš karto neaplankys, tačiau palaipsniui ir nuolatos to siekiant, rezultatai tikrai pagerės. Svarbiausia nenuleisti rankų ir nepulti į paniką, darbas ir pastangos visuomet atsiperka su kaupu.

Užsienio kalbų mokymasis interneto pagalba

Kiek užsienio kalbų mokate? Tai vienas pagrindinių klausimų, užduodamų darbo pokalbio metu. Mokėti daugiau nei vieną kalbą, visuomet buvo didžiulis privalumas. Taip yra ir dabar. Vis labiau populiarėja užsienio kalbų studijos, įvairūs mokymai, mokymosi paketai, programos ir panašiai. Kalbų pradeda mokytis vis jaunesni žmonės, net ir vaikai turi galimybę mokytis kalbų. Yra įvairiausių kompiuterinių programėlių, žaidimų, skirtų kalbų mokymuisi ir daugybė kitokių programų padedančių lavėti, žaisti ir tuo pačiu mokytis kalbų.

Sakoma, jog nevalia juoktis iš žmogaus kalbančio su akcentu, tai reiškia, jog jis moka daugiau nei vieną kalbą. Vis dar populiariausiomis kalbomis išlieka anglų, ispanų, kinų, rusų kalbos. Didėja ir skandinavų kalbų paklausa. Vieniems kalbų išmokti labai paprasta, kitiems tai sudėtingesnė užduotis. Yra įvairiausių mokymosi būdų. Vienas jų – kompiuteris ir internetas. Būtų sunku suskaičiuoti visas programėles ir žaidimus, kurie padeda mokytis užsienio kalbų. Daugelis jų panašūs, panašus ir jų pobūdis. Vienos programos pritaikytos jaunesniems, kitos vyresniems. Taip pat yra skirtingos programėlės suskirstytos pagal kalbos mokėjimo lygmenis, tiems kurie kalbą pradeda mokytis visiškai nuo nulio, siūlomos vienos programos, žaidimai ir užsiėmimai, o kurie jau šiek tiek su kalba susipažinę, gali rinktis iš kitų variantų. Tokiu būdu kiekvienas gali išsirinkti tinkamiausią variantą. Užsiėmimų efektyvumas labai priklauso ir nuo pačio žmogaus, jei žmogus stengiasi, mokosi ir nori kuo greičiau kalbėti, suprasti, tuomet jam sekasi kur kas paprasčiau, jei noro nėra – sekasi prasčiau. Dar viena puiki ir efektyvi kalbų mokymosi priemonė tai filmai. Filmus mėgsta tikriausiai visi. Internete filmų pasirinkimas tikrai didžiulis, galima rinktis iš daugybės žanrų ir kalbų. Žiūrint filmą originalo kalba, kalba greičiau įsisavinama. Jei ir nesuprantami kai kurie žodžiai, juos galima suprasti iš konteksto, vėliau jie kartojasi, todėl juos įsiminti tampa nesudėtinga. Žiūrint filmus lavėja kalbos supratimas, be to plečiamas žodynas, išmokstama įvairių frazių. Yra ir animacinių filmukų, todėl tokiu būdu gali mokytis ir vaikai. Jie imlesni kalboms, todėl gana žaismingu būdu jie greitai mokosi naujų žodžių ir supranta vis daugiau.

Žaidimai internete taip pat vienas iš būdų greičiau išmokti kalbą. Yra specialiai kalbų mokymuisi sukurtų žaidimų. Ir visai nesvarbu, jog iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog žaidimai skirti tik vaikams ar jaunimui, tokie žaidimai pritaikyti įvairaus amžiaus asmenims, tai mokomieji žaidimai, todėl tinka visoms amžiaus grupėms. Dar vienas efektyvus būdas mokytis užsienio kalbos, tai susirašinėti, bendrauti internete su kitų šalių atstovais, kurie galbūt taip pat mokosi kalbų. Yra daugybė tinklapių, siūlančių tokius susirašinėjimų kambarius. Be to bendraujama socialiniuose tinkluose, yra įvairių grupių. Taip pat internete gausu mokomųjų filmukų, tokių filmukų galima rasti įvairioms užsienio kalboms. Pasirinkimas didžiulis, vaizdo pamokos tikrai efektyvios, jomis domisi nemažai žmonių. Daug tokių vaizdo įrašų yra Youtube svetainėje, svarbiausia, jog šios vaizdo pamokos visiškai nekainuoja. Tai dar vienas didžiulis privalumas. Daugelis anksčiau minėtų mokymosi įrankių, tokių kaip žaidimai, programėlės, pokalbių kambariai, taip pat nemokami, todėl už tai jog norite išmokti kalbą, jums nereikės mokėti. Tačiau, svarbu, jog turėtumėte pakankamai noro ir motyvacijos.

Užsienio kalbų mokėjimas labai svarbus, bet kuriame darbe, mokykloje, universitete, kalbos labai reikalingos. Neretai už daugiau nei vienos užsienio kalbos mokėjimą, mokamas didesnis atlyginimas, todėl besiruošiantys papildyti darbo rinką, turėtų į tai atsižvelgti. Kai yra šitiek būdų palengvinančių įprastinį mokymąsi, kalbas išmokti tampa visai paprasta. Kartais tai tampa maloniu laisvalaikio užsiėmimu ar hobiu, kuris vėliau tampa labai naudingu. Tiesiog reikia nepatingėti ir panaršyti internete, pasiūlymų gausa išties didžiulė, galite išbandyti įvairiausius variantus. Pabandę keletą mokymosi būdų, pastebėsite kuris jums labiausiai tinka, ir kurio pagalba mokytis yra lengviausia.