Studijos – įkandamos ne kiekvienam

Kiekvienas pasvajoja apie svaiginančią karjerą, patinkantį darbą ir gerą atlyginimą. Norint to pasiekti, reikia daug ir nuosekliai dirbti, tačiau svarbiausia yra studijos. Studijuojant įgaunama daug žinių, supažindinama su dalyko specifika, įgyjama praktika, o kartais atsiveria ir karjeros galimybės. Be to, tai neįkainojama patirtis ir naujos galimybės, pažintys, netikėtumai. Mokslas visuomet naudingas, mokslo dėka galima pasiekti labai daug.

Lietuvoje, nepaisant to, kad tai maža valstybė, studijų kaina gana didelė. Už svajonių studijas tenka sumokėti tikrai nemažai. Tradiciškai brangiausiai kainuoja studijuoti tarptautinį verslą ir komunikaciją, odontologiją, mediciną, menus bei fotografiją. Šių studijų kaina gali siekti net iki 6 tūkst. Eur per metus ar netgi daugiau. Sumos išties didžiulės, nepaisant to, jaunuoliai renkasi šias studijas ir vėliau sėkmingai dirba pagal įgytą specialybę. Išgirdus studijų kainą, nereikia iš karto pulti į paniką ir aikčioti, taip studijos tikrai brangios, tačiau yra įvairiausių būdų už jas susimokėti. Kadangi tėvai ne visuomet turi tiek pinigų, vaikams tenka ieškoti kitų išeičių ir alternatyvų. Dažniausiai jaunimas ieškosi papildomo darbo, ima studijų paskolą arba skolinasi iš artimųjų. Visi šie būdai yra geri. Be to, studijų paskolų sąlygos gana palankios studentams, todėl jas galima imti be didelės rizikos. Dirbant ir mokantis, tokias sumas uždirbti gana sudėtinga, tačiau jei padeda ir tėvai, tuomet už studijas susimokėti įmanoma. Laimingi tie, kurie patenka į valstybės finansuojamas vietas, deja tokiose specialybėse valstybės finansuojamų vietų nėra daug. Taigi, studentams tenka mokėti patiems. Na, o jei pavyksta gauti nemokamą mokslą, tuomet svajonė ir karjera atrodo dar arčiau. Bet kokiu atveju, labai norint ir siekiant svajonės, visuomet galima rasti būdų kaip ją pasiekti, ne visuomet būna labai lengva, tačiau kuo sunkiau svajonės siekti, tuo pergalės ir laimėjimo skonis būna saldesnis.

Studentai renkasi studijas ne tik gimtinėje, tačiau vyksta studijuoti ir į užsienio šalis. Ten studijų kainų yra įvairių, viskas priklauso nuo studijų kokybės, studijų programos, šalies ir daugybės kitų aspektų. Be to studentai, taip pat gali pretenduoti gauti studijų paskolą. Tačiau yra ir tikrai brangių studijų, kurios, palyginus su kai kuriomis atrodytų brangiomis studijomis Lietuvoje, savo kaina tikrai stebina. Įdomu kur ir kokios tai studijos? Wesleyan universitete, kuris yra Jungtinėse Amerikos Valstijose, kino kūrimo studijos kainuoja net 218,370 JAV dolerių. Ar studijos Lietuvoje vis dar atrodo brangios? Norint pasirinkti tokia studijas, prieš tai reikia nemažai padirbėti ir sukaupti nemenką sumą pinigų, na o pradėjus studijuoti gali atsirasti įvairių galimybių įsidarbinti didelėse įmonėse ir uždirbti tiek, kad pakaktų susimokėti už studijas. Žinoma, tokia galimybė pasitaiko toli gražu ne visiems. Dar vienos studijos kitame Jungtinių Amerikos Valstijų universitete pavadinimu Bucknell, kainuoja taip pat nemenką sumą, už biochemijos studijas čia tenka sumokėti net 219,330 JAV dolerių. Konektikuto koledže muzikos ir technologijų studijos kainuoja 219, 950 JAV dolerių. O štai Saros Lorence koledže, esančiame taip pat Jungtinėse Valstijose, istorijos ir teisės studijos kainuoja net 402,962 JAV dolerius! Tikriausiai, nuomonė, jog studijos Lietuvoje kainuoja brangiai pasikeitė.

Žinoma, yra įvairių pasirinkimų, įvairių studijų programų ir netikėtų atsitiktinumų, lemiančių sėkmę gyvenime. Teisingi pasirinkimai veda į sėkmę, tereikia nebijoti rizikuoti. O siekiant tikslo ir tvirtai žinant ko norint, durys visuomet atviros, tereikia labai norėti ir stengtis. Aplinkiniai pastebės jūsų pastangas ir viskas eisis paprasčiau. Taip pat visuomet yra galimybė rinktis, o studijų yra įvairiausių, ne visos jos kainuoja labai daug, be to ne visi gali būti gydytojai ar ekonomistai. Viskas priklauso nuo asmenybės. Šiame straipsnyje tiesiog pateikiami pavyzdžiai, palyginimui kaip yra Lietuvoje ir užsienio šalyse.