Taupyti ar ne?

Vieni teigia, jog taupydami varžome save. Kiti mano, kad tik taupymas gali padėti gyventi protingai ir saugiai. Treti sako, jog taupyti privaloma ir čia negali būti jokių diskusijų. Kaip gi nepasimesti tarp daugybės nuomonių? Kaip nuspręsti kada taupyti ir ar verta tai daryti? O gal netaupyti ir leisti sau viską ko norime? (https://www.guiasdeproductos.com/)

Taupymas, tai ne tik geras įprotis, tai yra vienas būtinų dalykų, norint susikurti finansiškai stipresnę ir saugesnę ateitį. Žinoma, visa tai nereiškia, jog leisti pinigus yra neprotinga. Kai kuriose situacijose, kaip pavyzdžiui, tam tikras pirkinys gali palengvinti gyvenimą ir net padėti sutaupyti pinigų ateityje, išleisti pinigai tiesiog atlieka savo funkciją ir pasitarnauja naudingai. Tereikia apsispręsti kur taupyti ir ką galima sau leisti.

Ruošiantis įsigyti didesnį pirkinį, reikia apsvarstyti savo finansinę situaciją. Svarbu žinoti ar yra pakankamai pinigų nenumatytoms išlaidoms. Paklausti ar turi santaupų nenumatytiems atvejams, žmonės dažniausiai pasimeta ir didžioji dalis jų, teigia, kad tokių santaupų neturi. Be to, reikėtų atkreipti dėmesį į tai ar įvairūs kaupiamieji fondai, santaupos ateičiai, vaikams ir kitiems dalykams, įsigijus vieną ar kitą pirkinį nenukentės. Jei viską apskaičiavus pinigų pakanka, tuomet, visiškai ramiai galima įsigyti pirkinį kuris yra svarbus. Svarbu susidėlioti prioritetus. Net ir esant geresnei finansinei situacijai, neapgalvotas didesnis spontaniškas pirkinys, gali sujaukti asmeninius finansus, kurie iki šiol buvo kruopščiai planuojami.

Pasverkite už ir prieš. Svarbu įvertinti ar daiktas išties reikalingas. Dažnai pasiduodame reklaminėms akcijoms, aplinkinių įtakai, madoms ir panašiems dalykams, neįvertindami, jog vienas ar kitas pirkinys yra tiesiog nebūtinas arba nenaudingas, productos para el cabello. Prieš įsigyjant brangesnius daiktus, rekomenduojama užduoti sau paprastus klausimus: ar pirkinys padės sutaupyti ateityje? Ar šis pirkinys atsipirks finansiškai arba kitais vertingais būdais? Ar pirkinys pernelyg nenukreips nuo finansinio plano? Kartais, šiandien išleisti pinigai, gali padėti sutaupyti ateityje. Jei tenka mokėti už nuomą ir planuojama įsigyti savo būstą, net ir išleisdami pakankamai nemažai pinigų, įsigysite tai, kas bus jūsų. Anksčiau ar vėliau, pavyks sumokėti už būstą, o papildomos nuomos kainos nebekvaršins galvos. Įsigyjame ne tik daiktus. Dažnai mokame už paslaugas, pramogas, malonumus. Kartais didesnis pirkinys, gali atsipirkti su kaupu. Paprasčiausias pavyzdys yra atostogos. Investuojant į brangesnes atostogas, galima gauti kur kas daugiau naudos nei atrodo. Atostogaudami atgauname jėgas, išvalome mintis atsikratome neigiamų emocijų ir visapusiškai pailsime. Vadinasi, grįžus po atostogų, mintys tampa šviesios, o galvoje generuojasi naujos, perspektyvios idėjos, galinčios prisidėti net prie didesnio atlyginimo. Vadinasi, toks pirkinys atsiperka ir duoda daugiau naudos nei atrodo. Jei laikomasi griežto finansinio plano, reikia paskaičiuoti ar galima sau leisti daugiau kainuojantį pirkinį. Jeigu biudžeto tai nesuardo, arba jeigu nesukelia daugiau rūpesčių, tuomet galima ir rekomenduojama sau tai leisti.

Svarbu suvokti, jog taupymas ne visuomet reiškia savęs varžymą. Dažnai, tai tiesiog protingas požiūris į pirkinius, įvertinant ir nusprendžiant ar jie išties būtini. Labai dažnai pasiduodame impulsyvumui ir įsigyjame tai, kas finansiškai gali tapti našta, tačiau naudos iš to jokios. Tokie pirkiniai yra brangūs, tačiau nevertingi. Taupyti reikia protingai. Kartais verta įsigyti brangesnius pirkinius vien tam, kad ateityje jie padėtų sutaupyti ir gyventi patogiau. Kartais pavyksta įsigyti vertingus pirkinius pigiau, tačiau ne visada. Kadangi dažnu atveju taupus moka dukart, už ir prieš nustatymas renkantis pirkinius, gali būti labai naudingas.